F1: Sebastian Vettelnek sikerült legyőznie a Mercedest

Kaptunk egy halvány reménysugárt arra, hogy véget érhet a Mercedes-dominancia.

Az izgalmak már a felvezető körön elkezdődtek a 2017-es Ausztrál Nagydíjon: Ricciardonak technikai hiba miatt a boxból kellett indulnia, emiatt pedig üressé vált egy rajthely, talán ennek a következménye volt, hogy Hülkenberg rossz oldalra állt fel, így meg kellett ismételni a felvezető kört.

A rajt sima volt, és a 23. körig úgy tűnt, hogy komoly izgalmak nélküli Hamilton-diadalmenet lesz az év első hétvégéje. A 23. körben azonban Vettelnek sikerült visszajönnie a brit világbajnok elé, azáltál, hogy tovább maradt kint a pályán, a Mercedes versenyzője pedig be is ragadt Verstappen mögé.

Végül ez, és a futam végi jó tempó elég volt a német győzelméhez. A Ferrari és Sebastian Vettel 2015-ben tudott győzni utoljára. Ami jó hír, hogy a Ferrari, a versenytempót tekintve mindenképp, a Mercedes szintjén lehet, a két gyártó csatája pedig a sportágnak is nagyon jót tehet.

A második helyre végül befutott Hamilton, míg a harmadik pozíciót a Mercedes másik pilótája, Valtteri Bottas szerezte meg.

A pontszerzők sorrendje: Vettel, Hamilton, Bottas, Raikkönen, Verstappen, Massa, Perez, Kvyat, Ocon.