Dakar, 6. nap: a Peugeot a legjobb, de a Toyota nem adja fel, alkartörés a motorosoknál

Pénteken pihentek.

Perut letudták, de négyezer méteres magasságban, a Titicaca-tó környékén sem barátságosabbak a körülmények. Carlos Sainz nyerte a hatodik napot, a taktikusan versenyző Peterhansel előnye 27 perc.

A Toyotának gyakorlatilag egyetlen reménye maradt: lőtávolon belül maradnak és várnak a Peugeot pilótáinak vagy technikájának a hibáira. Bernhard Ten Brinke egy óra húsz percre van Peterhanseltől.

Motorosok

A speciálszakasz második felét kellett csak teljesíteniük, a 4700 méter magas hágóra végül nem küldték fel őket. A leggyorsabb Antoine Meo volt, összetettben Kevin Benavides van az élen.

Gyenes Emánuel a 31., Dési János a 67., Saghmeister Gábor a 81. helyen ért célba.

A kamionosoknál Nikolaev most nem volt olyan erős, csak a hatodik lett, de összetettben simán vezet. A quadosoknál kiesett Rafal Sonik, eltörte az alkarját. Jeremias Gonzales Ferioli nyert, de Casale tűnik a befutónak eddig.