A Mercedes az ötödik futamot is kettős győzelemmel húzta be

A Formula-1-es Spanyol Nagydíj rajtját a legjobb ütemben Vettel kapta el, de ezt nem tudta kihasználni, túl mélyet akart fékezni, hogy kívülről ráforduljon a Mercedesekre, kicsit összeértek Bottasszal, majd Verstappen is elment a német mellett. Hamilton a második pozícióból startolva húzott el elsőként.

A futam elején Leclerc DRS-el támadta Vettelt, a 12. körben a négyszeres bajnok elengedte csapattársát. A monacóinak hosszú első etapja volt az egy kerékcserés stratégia miatt, Vettel a boxkiállás után utolérte és a 36. körben újra megtörtént a helycsere köztük.

A borzalmasan unalmas futamon a 46. körben Norris és Stroll ütközött, a kanadai rácsukta a kaput a McLaren versenyzőjére, de még a Safety Car sem hozott izgalmakat a mai délutánon.

A középmezőnyben ugyan volt egy-két érdekes csata, például összecsapott a két Haas, de az év egyik leggyengébb versenyén vagyunk túl, ráadásul történelmi szinten példátlan dominanciát láthatunk a Mercedestől, zsinórban öt kettős győzelem után.