A magyar-portugál a legjobb öt között

Az UEFA honlapján szerdán megjelent összeállítás nem egy szavazás eredményét ismerteti, csupán időrendben felsorolja a legjobbnak vélt öt találkozót. A június 22-én rendezett, 3-3-as döntetlennel zárult Magyarország-Portugália csoportmeccs méltatásában kiemelik, hogy az akciódús játék során több látványos gól is született.

Mint ismert - bár kár részletezni, úgyis mindenki tudja - a magyar csapat háromszor is vezetett, de Portugália mindannyiszor egyenlíteni tudott. Az UEFA a magyar meccsen kívül a legjobb öt közé választotta még az Olaszország-Spanyolország nyolcaddöntőt (2-0), a Wales-Belgium negyeddöntőt (3-1), a Németország-Olaszország negyeddöntőt (1-1, tizenegyesekkel 6-5) és a Franciaország-Izland negyeddöntőt (5-2)

A mérkőzés első gólját, Gera Zoltán találatát több közönségszavazáson is az Európa-bajnokság legszebbjének választották. Ez is megtekinthető a csatolt videóban.