Ismét terítéken egy brókergyilkosság

A bórkerbotrányokkal egy időben  újból nyomozást rendeltek el a London Bróker Értékpapír Rt. egykori tulajdonosának meggyilkolása ügyében.

Az újság szerdai cikke szerint a Buda-Cash és a Quaestor bedőlésével nagyjából egy időben leporolták a 2000-es merénylet aktáit, mivel tizenöt év múltán végre esély nyílt a rejtélyes bűneset megoldására. A rendőrség a lapnak csak az eljárás megindításának tényét erősítette meg, részleteket nem közölt.

A Magyar Nemzet azonban rámutat arra, hogy Reichardt Ignác kapcsolatban állt Kovács Tiborral, a Buda-Cash alapítójával, akinek állítólag a strómanja lehetett a később kivégzett bróker.

Kovácsot ráadásul a 90-es évek második felében az egyik üzlettársa, Rózsa Ferenc azért jelentette fel, mert szerinte Kovács az ő tudta nélkül utalt jelentős összegeket a London Brókerhez, illetve – Reichardt közreműködésével – eltüntette a brókerháznál tartott Fik-részvényeket – írja a lap.

A London Bróker Andrássy úti székházát egy olyan társaságtól vásárolták, amely korábban Kovács érdekeltségébe tartozott. Mindkettejüknek köze volt a siófoki Albatrosz Hotel Kft.-hez.

A Magyar Nemzet megjegyzi, hogy Kovács 1998-ban szállt ki a Buda-Cashből, Reichardt Ignác két hónappal a halála előtt, 1999 novemberében adott túl a London Brókerben lévő érdekeltségén. A brókerházat akkor már több mint egy éve figyelték a hatóságok a Fik-részvények ügye miatt. A London Bróker azért dőlt be, mert a számláján 1999 nyarán több alkalommal fedezetlen összegek tűntek fel, és ezért az Állami Pénz- és Tőkepiaci Felügyelet felfüggesztette a tevékenységét.

Amikor Reichardot 2000. január 14-én Budafokon meggyilkolták, sokan gondoltak arra, hogy a férfi ki akart tálalni a milliárdos pénzügyi visszaélésekről, s ezért hallgattatták el. De az is felvetődött, hogy az olajmaffiához fűződő állítólagos kapcsolatai miatt lőtték agyon - írja az újság.