Magyarország-Románia - 8:0 (a cím önmagáért beszél)

Az nso.hu tudósításból kiderül, hogy csak az első gólig volt nehéz a mérkőzés. A Rich Chernomaz vezette magyar válogatott az első harmad utolsó percében szerzett vezetést, amikor Kóger Dániel volt eredményes. A második játékrészben beindult a mieink hengere, kevesebb mint kilenc perc leforgása alatt négy góllal terheltük meg a romániaiak kapuját. Előbb Tyler Metcalfe és Azari Zsolt talált be emberelőnyből, majd Kiss Dániel ütött gólt, aztán öt a négy ellen ismét Kóger villant.

A harmadik harmadban a magabiztos előny birtokában sem vett vissza a tempóból a magyar csapat, Kiss duplázott, és az addig asszisztokat osztó Sofron István, valamint Sárpátki Tamás is feliratkozott a gólszerzők közé. Az eredmény az utolsó tíz percben nem változott, a magyar válogatott 8–0-s győzelemmel kezdte a tornát. A mieink szombaton a házigazda lengyelekkel találkoznak, vasárnap pedig az ukránok ellen lépnek jégre.

És ahogy a szerkesztőségünkben mondani szokás: csak a románokat, oda-vissza!

JÉGKORONG, EIHC-TORNA (TORUN)
1. FORDULÓ
Magyarország–Románia 8–0 (1–0, 4–0, 3–0)
Gólok. 19.21: Kóger (Sofron, Metcalfe, 1–0). 29.25: Metcalfe (Sofron – emberelőny, 2–0). 31.24: Azari (Kóger, Erdély – emberelőny, 3–0). 33.51: Kiss D. (Erdély, 4–0). 37.48: Kóger (Erdély – emberelőny, 5–0). 41.31: Kiss D. (Sebők, 6–0). 48.53: Sofron (Kiss D., 7–0). 49.57: Sárpátki (Erdély, 8–0).