Nagy lépést tett Ostapenko

Évtizedek óta erre a pillanatra vártunk.

Elsőként a lett Jelena Ostapenko jutott ugyanis döntőbe női egyesben a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon, miután a csütörtöki elődöntőben három játszmában legyőzte Timea Bacsinszkyt.

Jó, ezt a poént csak kevesen fogják érteni 2017-ben, én viszont remekül kuncogtam magamban.

Ennyi szórakozásom még nekem is lehet.

De akkor már álljon itt a hír is a rend kedvéért:

A két születésnapos játékos - Ostapenko 20., a magyar származású Bacsinszky 28. életévét töltötte be éppen csütörtökön - csatája óriási küzdelmet hozott.

Ostapenko - akinek ez mindössze pályafutása nyolcadik GS-főtáblás szereplése - először jutott túl a harmadik fordulón a négy nagy torna valamelyikén. Érdekesség, hogy a lett játékos korábban egyetlen WTA-tornát sem nyert még meg - utoljára a férfiaknál fordult elő, hogy egy játékos úgy nyert Grand Slamet, hogy korábban nem ünnepelhetett ATP- vagy WTA-tornagyőzelmet: 1997-ben Gustavo Kuerten éppen Párizsban diadalmaskodott hasonlóképpen.

A lett teniszező ellenfele a fináléban a második kiemelt Karolina Pliskova, vagy a harmadik helyen rangsorolt Simona Halep lesz.