Sima győzelemmel kezdett a címvédő Budapest Honvéd

Hazai pályán könnyedén léptek át a Haladáson.

Gyenge iramú mérkőzésen, nagyjából kétezer néző előtt Bobál Dávid a 29. percben egy fejessel szerezte meg a vezetést a Kispestnek. A 89. percben Davide Lanzafame 21 méterről tekert Király Gábor kapujába, eldöntve a mérkőzést. A Haladásnak eddig sem volt különösebb esélye az egyenlítésre, őszintén szólva nem is emlékszünk szombathelyi lehetőségre.

Ha szerdán ugyanilyen eredményt ér el a Budapest Honvéd a Hapoel Beer Sheva elleni Bajnokok Ligája selejtező visszavágón, tökéletesen elégedettek leszünk.

A "buzibelga" megkapta, de csak egy ikszre volt jó az Újpest

Az Újpest Pakson (modorosan: Paksutt) lépett pályára, a vendégszurkolók természetesen folyamatosan tiltakoztak a címert cserélő vezetőség és az MLSZ ellen is, utóbbi bizonyára százezres büntetés kiszabásával kezdheti majd az új évadot.A Paks kétszer is vezetett, az Újpest kétszer is egyenlített, a vége 2-2.

(fotó: Illyés Tibor / MTI)