Michelisz Norbert már megint az első sorban: ezúttal a második helyet szerezte meg az időmérőn

Nicky Catsburg indulhat az élről.

A kvalifikáció komoly meglepetéssel indult: Rob Huff be sem jutott a top12-be a Citroennel, így csak a 13. helyről indulhat. A két Zengő Motorsport pilóta, Nagy Dániel és az újonc Szabó Zsolt 14-15. helyen zártak. A fordított rajtrácsos futam első helyét Yann Ehrlacher szerezte meg.

Michelisz Norbert magabiztosan jutott tovább a Q1-ből és a Q2-ből is, így a legjobb öt várt rá ezúttal is, most viszont „csak” a második helyet tudta megszerezni. Catsburg annyira jó kört autózott, hogy a végén még egy hatalmas hiba is belefért: a Volvo teljesen lesodródott a pályáról, a fűről tért vissza. A harmadik helyre Michelisz csapattársa, Tiago Monteiro futott be. Björk lett az ötödik Guerrieri mögött.

Futamok vasárnap 20:00-kor és 21:15-kor.