Olaszország legyőzése után ötödik lett a női vízilabda-válogatottunk

Szép búcsú.

1. negyed:

Túl hamar startoltunk, az olaszoké a labda. Gangl a kapufára tolja az első lövést, szép, az olasz kapus is védi a mi lövésünket.

Megint a kapufa siet a segítségünkre. Az ellentámadásból Bujka meglepi az olaszok! Vezetünk!

Bianconi nem adta fel, csak bedobta az egyenlítést. Nem támadunk jól, viszont Gangl véd, így marad a döntetlen. Jöhetünk.

Kihasználjuk az emberelőnyt, Szilágyi bevágja!

Szépen védekezünk, nem tudnak közel jönni a kapunkhoz, támadhatunk, ráadásul emberelőnyben. Bujka a kapus kezébe dobja a labdát.

Időt kérnek az olaszok.

Megint jól védekezünk, blokkoljuk a lövést. Nekünk meg elfogy a támadóidőnk, szóval megint ők jönnek.

Antal Dóra a szélről izomból bedobja! Szép! Kettő az előny.

13 másodperccel a vége előtt egyre jönnek, 2-3, időt kérünk.

Van tűz a csapatban, csak így tovább.

2. negyed:

Megint az olaszok hozzák el a labdát.

Támadások itt-ott, de jól védekezik mindkettő csapat.

Egészen eddig! Keszthelyi Rita gólja után 2-4!

Blokkoljuk a lövést, remek védekezés.  Az első lövésünket védi az olasz kapus, aztán lejár az időnk. Emberelőnyben támadnak, időt kérnek.

Hiába áll Gangl mellett a kapuban két magyar játékos is, kapaszkodnak az olaszok: 3-4.

Remek labdaszerzés után időt kérünk.

Keszthelyi nem kegyelmez! Jól megmozgattuk az olasz védőket, 3-5.

Támadnak az olaszok, de először rosszul lőnek, aztán jól védekezünk. Szép lövés, de a kapufát találjuk el.

Lehalásszuk a labdát a levegőben, nagyon jó a védekezés továbbra is, viszont Bujka kiállítása után 4-5.

Tökéletes játék! Kimaxolva a támadóidőt passzolgattunk, aztán a bejátszás után megvan a hatodik gól is!

Gangl védi a távoli olasz lövést, az ellenből kapufát dobunk, ez a vége.

3. negyed:

Szilágyi lökettel indul a menet, 4-7!

Gangl könnyedén véd. A következőt már nem annyira könnyedén, de megfogja!

Szilágyi még ellőtte az idő lejárta előtt, de mellément.

Büntetőt kapnak az olaszok. Be is vágják öt méterről.

Gangl védi az olasz ejtést, a kapufára tolva, bravó! Véd az olasz kapus is.

Próbálnak visszajönni az olaszok, de emberelőnyben sem tudnak most betalálni. Fontos blokk.

Csapong a játék, de egyik csapat sem tud most gólt dobni. Próbálnak zárkózni az olaszok, emberelőnyben vannak, időt kérnek.

Ezt már kihasználják, visszajönnek a meccsbe: 6-7.

Most mi kapunk előnyt, időt kér Bíró Attila.

Ez most kellett! Keszthelyi góljával megint kettő az előny.

Gangl védi az olasz csavart, van még 22 másodpercünk támadni, de elkapkodjuk, 6-8 a vége.

4. negyed:

Óriási kapufát dobunk, aztán Keszthelyi blokkol.

Szilágyinak el kellett lőnie, mert elfogyott az időnk, gyenge próbálkozás, de megint támadunk.

Emberelőnyben vagyunk. Csabai Dóra gyönyörű gólja után 6-9!

Óriási góllal válaszolnak az olaszok. 7-9.

Czigány Dóra éles szögből bepattintja! 7-10, lassan megvan a meccs, öt percnél kevesebb van hátra.

Kettős emberhátrányban vagyunk, az első lövést blokkoljuk. Aztán a másodikat is! Gyönyörű!

Büntetőből kapaszkodnak az olaszok, 8-10.

Nem tudunk gólt dobni, de jól védekezünk. 2 perc van. A kapus és a kapufa hárítja a lövésünket.

Olasz időkérés.

Védekezésben nem hibázunk. 1 perc van hátra, kettő gól az előny, Szűcs kipontozódott.

Gangl megfogja! Kellett!

Időt kérünk, ez már a jutalomjáték része. Gangl Edina védi a meccs utolsó lövését.