Miből lesz béremelés?

A kereskedelmi ágazatban a cégek nem tudják miből gazdálkodják ki.

Hozzátette: elképzelhető, hogy bizonyos tevékenységeket kiszerveznek majd. Megszüntethetik például a pékségeket, hátha külsős cégek olcsóbban végezhetik majd ezt a munkát.

Sáling szerint a legfontosabb, hogy ha emelkedik a szakmunkás-bérminimum - a bolti dolgozók 80 százaléka dolgozik ennyiért -, akkor ehhez arányosítani kell a többiek fizetését.

A napokban vitáztak a Metróval, ahol igen feszült a helyzet, leginkább a létszámhiány miatt - emlékeztetett a szakszervezeti vezető. Hozzátette: ráadásul a középvezetők bérét nem sikerült megfelelően arányosítani a minimálbér és a szakmunkás-bérminimum idei kötelező emelése óta. Két héten belül konkrétabb tájékoztatást kapnak, de jelenleg úgy néz ki, akár tiltakozásig is eljuthat az ügy - mondta Sáling József, aki szerint

a legtöbb cégnél hasonló a gond, összetorlódtak a bérek és óriási a létszámhiány.

A Tescónál lezárták a sztrájkot, megszűntek a sztrájkbizottságok, de egy komoly bértárgyalás még hátravan idén. Szinte minden multinál és diszkontnál bejelentkeztek bértárgyalásra, ennek nyomán az Auchan már előre hozta a kötelező béremelést - olvasható a lapban.