Női kosárlabda Euroliga: Ezüstérmet nyert a Sopron

Történelmi siker.

A vasárnapi döntőben a soproni csapat 72-53-ra kikapott az orosz Jekatyerinburgtól.
A sorozat történetének első magyar érdekeltségű fináléjában a sorozatban 11. Final Fourjában szereplő uráli gárda rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és hét ponttal hozta a nyitónegyedet. A Jelena Milovanovic és Yvonne Turner vezette hazaiak azonban 12 pontos hátrányból (33-27) is feljöttek hat pontra, ám a remeklő belga Emma Meesseman dudaszós triplája révén a nagyszünetben visszaállt a különbség (42-30).

Fordulás után ismét 15 ponttal elhúzott az ellenfél, a zárónegyed 53-42-ről indult. Turner öt ponttal visszahozta a reményeket, majd az oroszok két perc alatt 17 ponttal megléptek, s ezzel gyakorlatilag eldöntötték a meccset, megszerezve fennállásuk negyedik EL-trófeáját.

A 2009-ben negyedik Sopron első magyar csapatként szerzett ezüstérmet az Euroligában, korábban a Pécs kétszer bronzéremmel zárt, egyszer pedig negyedik lett.