Roland Garros: Fucsovics kiesett

Kyle Edmund már túl nagy falat volt.

Fucsovics Márton a Roland Garros második fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett Kyle Edmundtól, az ATP-ranglista 17. helyezettjétől.

A meccs nagyon rosszul indult a magyar teniszezőnek, az első játszmát 6-0-ra bukta, a másodikban viszont feltámadt és 6-1-es győzelemmel egyenlített. A meccs hektikussága folytatódott, a harmadikat Edmund 6-2-re nyerte, Fucsovics innen viszont már nem tudott visszajönni, az utolsó játszmában 6-3-ra veszített.

Az első fordulóról itt írtunk:

Roland Garros: Fucsovics győzelemmel kezdett és megint átírta a történelmet

Pospisil az ATP-ranglista 88., míg Fucsovics a 45. pozíciójában áll.A magyar teniszező remekül kezdte a meccset, az első két játszmát 6:3, 6:3 arányban nyerte, de Pospisil nem adta fel, sőt, a harmadik részre - az első kettőhöz képest - feltámadt.A harmadik játszma szoros csatáját tie-break követte, ahol kiegyenlített küzdelem után 7:6-ra győzött Fucsovics, 3:0-ás sikerrel továbbjutva a második körbe.