Túraautó-világkupa: mindkettő futamon magyar pilóta rajtolhat az élről

Fantasztikus eredmény!

Michelisz az első időmérőt a második helyen zárta, de végül a szabályokban megengedettnél magasabb turbónyomás miatt kizárták a kvalifikációról, így nem volt esélye pontot szerezni az első futamon, sőt, végül a boxutcában fejezte be a versenyt.

A magyar pilóta rögtön az időmérő elején élre állt 2:10,744-es idejével, amit az első körben csak Pepe Oriola tudott megjavítani. A Q1 végén viszont tovább javított Michelisz, amire már nem volt válasza a riválisoknak.

A Q2-ben aztán szintén azonnal magához ragadta az első pozíciót, amit nem is adott ki a kezei közül, elsőként jutott be a top5-be. Ami szintén jó hír, hogy a Zengő Motorsport pilótája, Nagy Norbert a 10. helyen zárt a Cuprával, így a fordított rajtrácsos futamon ő indulhat az élről.

Michelisz a Q3-ban 2:10.340-et ment, amivel meg is nyerte az időmérőt, mögötte a sorrend: Comte, Guerrieri, Muller és Filippi.

A fordított rajtrácsos futam ma 19 órakor startol, az Eurosport élőben közvetíti, főfutam vasárnap 11:45-kor.