Bronzérmet szerzett a Kovács-Demeter páros az öttusa Eb-n

A franciák és az olaszok előzték be őket.

A magyarok a 2x100 méteres úszásban 1:57.21 perccel másodikak voltak, vívásban 21 győzelemmel és 15 vereséggel harmadikak, és két szám után is a harmadik helyen álltak.

Lovaglásban csak a hetedik legjobb eredményt érték el 268 ponttal, így a kombinált számot - melyben mindkét váltótag 2x800 métert futott és kétszer lőtt - negyedikként kezdték meg. Végül egy helyet előreléptek, 11:08.28 perces - ebben a számban a harmadik legjobb - eredményükkel.

Győzött a két egyéni győztes alkotta francia staféta, az ezüstérmet pedig az olaszok szerezték meg.

(Borítókép: A harmadik helyezett magyar csapat tagjai, Kovács Sarolta és Demeter Bence az öttusa Európa-bajnokság vegyesváltó versenyének eredményhirdetésén a székesfehérvári Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban 2018. július 23-án. MTI Fotó: Kovács Tamás)