Szűk előnyt szerzett a Budapest Honvéd az Európa-liga-selejtező második fordulójában

Nehezen, de sikerült győzni.

A magyar csapat a macedón Rabotnicski kiejtésével jutott a második fordulóba, míg a Progrés Niederkorn nagy meglepetésre kiejtette az azeri Qabalát.

Az első veszélyes kísérlet a luxemburgiaké volt rögtön az első percben, Gróf tolta szögletre De Almeida lövését.

A 25. percig kellett várni a következő komoly helyzetre, ami egyben a Honvéd első lehetősége volt: Vadócz ugratta ki Holendert, aki 11 méterről a kapusba lőtte a labdát, majd a kipattanót az oldalhálóba.

A félidő végéig még volt egy-két gyenge kispesti lövés, amiket Flauss könnyedén fogott, de más nem igazán történt.

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött: unalmasan.

Egészen a 75. percig kellett várnunk az újabb gólveszélyes szituációra: a Niederkorn szurkolói foghatták a fejüket, amikor Olivier Thill 22 méteres kapáslövésénél a felső kapufa megmentette a kispesti csapatot attól, hogy hazai pályán hátrányba kerüljön.

A 82. percben aztán esélyt adott magának a továbbjutásra a Honvéd: szöglet után Baráth Botond lőtt a kapuba.

Öt perccel később Olivier Thill próbálkozott egyenlítéssel, de Gróf védett. A 89. percben Vadócz Krisztián lőhetett tisztán a 16-oson belül, de a kapu helyett az ég felé szállt a labda, maradt az 1-0.

Visszavágó egy hét múlva csütörtökön, 19 órától.

(fotó: Szigetváry Zsolt / MTI)