20 év után nyert aranyérmet Európa-bajnokságon magyar női tornász

Gratulálunk!

A szombathelyi sportoló első helyen jutott a fináléba, így vasárnap délután elsőként mutathatta be gyakorlatát. Ugrása mindkét alkalommal jól sikerült, de a leérkezés egyik esetben sem volt hibátlan. A 6,0-s erősségű ugrása után egy, az 5,4-es erősségű után három tizedpontos levonást kapott, így 14,349 ponttal zárt.

A folytatásban senkit nem büntetett levonással a zsűri, de nem is voltak olyan erősségű gyakorlatok, amilyet a magyar versenyző bemutatott. A hatodik induló után már biztos volt, hogy Dévai érmet nyer, majd a német Sarah Voss sem tudta megelőzni, s az orosz Angelina Melnyikova is csupán a második helyet tudta megszerezni.

Dévai sikerével húsz év után nyert aranyérmet Európa-bajnokságon magyar női tornász.