Egy góllal Oroszországot is legyőzte a női vízilabda-válogatott, fontos lépés a csoportelsőség felé

A horvátok és szlovákok elleni bemelegítés után Oroszország már komoly ellenfélnek ígérkezett a magyar női vízilabda-válogatott számára a Duna Arénában zajló Európa-bajnokságon.

Az első félidő jó magyar játékot hozott, az első negyedet 4-3-ra, a másodikat 2-0-ra nyertük. A harmadik menet első fele már necces volt, zárkóztak az oroszok, 6-3-ból gyorsan 6-6 lett. Keszthelyi zseniális ejtésével szereztük vissza a vezetést, majd Szilágyi góljával 8-6-tal mentünk az utolsó negyedre.

A vége szoros maradt, Karimova szépített, nálunk elakadt néhány centerbejátszás, fórban jöttek az oroszok az egyenlítésért, de kivédekeztük. A vége 9-8 lett, fontos lépés a csoportelsőség felé, de pénteken 19 órától még vár a magyar csapatra egy kemény összecsapás Görögország ellen.