Az Arsenal nyerte az angol kupát

Pierre-Emerick Aubameyang főszereplésével az Arsenal 2-1 arányban győzött a Chelsea ellen az angol FA-kupa szombati döntőjében. A Wembley-ben rendezett zárt kapus meccs elején a Chelsea szerzett vezetést: az 5. percben egy látványos, rövid passzos akció után Christian Pulisic talált az Ágyúsok kapujába.

Az egyenlítésre a 28 percig kellett várni, ekkor Aubameyangot rántotta le Azpilicueta a büntetőterületen belül, a jogos tizenegyest a sértett varrta be a Királykékek kapujába.

Az Arsenal második gólját ugyancsak Aubameyang szerezte: a 67. percben üresen kapta meg a labdát a balösszekötő helyén, kicselezte Zoumát, majd Caballero kapus mellett elemelve a labdát megszerezte a vezető, és mint később kiderült, győztes gólt.

A londoni Ágyúsok 14. alkalommal hódították el az angol kupát, egyúttal kiharcolták az indulás jogát az Európa-ligában.