Kijevi vereséggel zárta a Bajnokok Ligáját a Fradi

A Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában Kijevben játszott a Ferencváros, mindkettő csapat 1-1 ponttal várta a meccset, amit még egymás ellen szereztek Budapesten. A Barcelona és a Juventus a Dinamo és a Fradi ellen is hozta a kötelező köröket. A tét a harmadik hely és az ezzel járó folytatás az Európa Ligában volt.

Az első félidő komoly izgalmak nélkül zajlott, szűk Fradi-fölénnyel a labdabirtoklásban, de nulla kaput eltaláló lövéssel mindkét oldalon. Az első ilyen az 54. percben jött, Tokmac Nguen révén, az ukránok az 58. percben válaszoltak egy gyenge kísérlettel.

A Dinamo Kijev a 60. percben szerezte meg a vezetést. Denys Popov volt a gólszerző:

Myrto Uzuninak rögtön ezután volt egy veszélyes próbálkozása, ahogy később Zubkovnak is, de nem tudott egyenlíteni a Fradi, 1-0-ra nyert a Dinamo. A magyar bajnok egy ponttal zárta a Bajnokok Ligáját, ahol 25 év után, már a bejutással bravúrt elérve szerepelhetett újra.