Aranyéremmel kezdett Hosszú Katinka!

Aranyérmet szerzett Hosszú Katinka a budapesti úszó Európa-bajnokságon. A Duna Arénában zajló kontinensviadalon a 400 méteres vegyes úszás döntőjét nyerte meg, megelőzve a másodikként célba érő Mihályvári-Farkas Viktóriát.

Hosszú Katinka 400 vegyesen immáron a negyedik Európa-bajnoki címét szerezte meg. Összesítésben a 15. Eb-címét szerezte meg a világklasszis úszó. Ezzel az Eb-k történetének legeredményesebb magyar úszójává lépett elő, megelőzve Cseh Lászlót, aki 14 elsőséggel büszkélkedhet.

A másik magyar induló, a 17 esztendős Mihályvári-Farkas Viktória holtversenyben a második helyet szerezte meg.

„Elképesztően boldog vagyok! Edzésből érkeztem, tudom, hogy ezek a versenyek kellenek az olimpia előtt. Volt egy idő, amit szerettem volna megúszni, sikerült”

- tette hozzá Hosszú Katinka az M4Sportnak.