Most egy magyar csapat borította a papírformát: továbbjutott a Vidi

Most a magyarokkal volt a játékvezető.

A MOL Vidi az idegenbeli 0-0 után Felcsúton 1-0 arányban legyőzte az előzetesen esélyesebbnek vélt bolgár Ludogorec együttesét a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában. A magyar csapat ezúttal nem játszott annyira alárendelt szerepet, mint a múlt héten, de az érezhető volt, hogy Marko Nikolic vezetőedző számára az elsődleges cél az volt, hogy a csapat ne kapjon gólt. Az mindenesetre tény, hogy tudatos és taktikus volt a székesfehérvári gárda játéka a mérkőzés 40. percében.

Akkor viszont az osztrák játékvezető egy finoman szólva is véleményes szituációban kiállította a bolgárok ászát, Vurat.

A vendégek zavarát sikerült még az első félidőben kihasználni, Hadzic fejelt a bolgárok kapujába.

A második félidőben a Vidi jobbára kontrázott, ám a bolgárokban nem volt elég átütőerő, holott kapufáig is jutottak. A játékvezetőre viszont továbbra sem panaszkodhattak, a kétes helyzetekben a magyar csapat játékosai jöttek ki jobban.

Maradt az 1-0.

Jöhet a svéd Malmö.

(Címlap- és borítókép: Kovácsik Ádám, a Vidi FC kapusa - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)