A versenyhivatal 480 millió forint bírságot szabott ki az ÉkszerTV-re

A versenyhivatal 480 millió forint bírságot szabott ki az ÉkszerTV-re

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tisztességtelennek találta az ÉkszerTV ékszer-értékesítési gyakorlatát, és 480 millió forint bírságot szabott ki a műsort működtető Emporia Style Kft.-re - közölte a hivatal hétfőn az MTI-vel.

Felidézik, hogy az ÉkszerTV című televíziós műsor jelentős, akár 80-90 százalék kedvezménnyel hirdet telefonon keresztül megrendelhető ékszereket.

Az ATV leveszi műsoráról az Ékszer TV-t

A csatorna hétfőn jelentette be, hogy mától nem sugározza tovább az Ékszer TV című műsort. Indoklásuk szerint a nagyszámú, hatósági eljárást eredményező panaszok miatt döntöttek így. Áprilisban derült ki, hogy a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a műsort készítő Emporia Style Kft.-vel, illetve a műsort közzétevő ATV Zrt.-vel szemben, ugyanis a koronavírus világjárvánnyal kapcsolatban népszerűsített termékek értékesítési módszerei miatt.

A Gazdasági Versenyhivatal vizsgálata feltárta, hogy az adás ékszer-értékesítési gyakorlata több szempontból is tisztességtelen volt a fogyasztókkal szemben.

Kiemelték, a műsor üzemeltetője agresszív kereskedelmi gyakorlatot tanúsított, valótlanul állította, hogy a bemutatott ékszerek csak nagyon korlátozott ideig és mennyiségben állnak rendelkezésre a reklámozott kedvező áron, ezzel a fogyasztókat azonnali vásárlásra akarta ösztönözni.

Médiatanács: tisztességtelen az ATV időslehúzó műsora, az Ékszer TV

Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytathatott az ATV Ékszer TV című vásárlási műsora, amely a koronavírus-járványra hivatkozva népszerűsített étrend-kiegészítő és higiéniás termékeket - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága szerdán. Az Alfahír is beszámolt arról, hogy az ATV-n látható, kifejezetten idős embereket szenzációhajhász előadásstílusban célzó műsorban 60 ezer forintos indulóárról kínáltak kézfertőtlenítőt a vásárlóknak.

A közlemény szerint a kedvezményes árakat fiktív, korábban soha sem alkalmazott, piaci árszínvonalnak nem tekinthető alapárakhoz viszonyították, továbbá megtévesztették a fogyasztókat az ékszerek egyes tulajdonságairól nem bizonyított állításokkal.

A megbírságolt cég vállalta, hogy olyan belső eljárásrendet vezet be, amellyel elkerülhetőek a jövőbeni, hasonló jogsértések - tájékoztatott a GVH.