Magyar siker Bulgáriában, egyetlen győzelemre vagyunk az Európa-bajnokságtól

A magyar válogatott Európa-bajnoki pótselejtezőn, Bulgáriában győzött 3-1-re, ezzel egyetlen győzelemre került a Budapesten is rendezendő jövő évi kontinenstornától. Az ellenfél Izland lesz novemberben a Puskás Arénában, ők Romániát verték ma 2-1-re.

A bulgáriai összecsapáson Willi Orbán a 17. percben szerezte meg a vezetést egy szöglet után:

Gulácsinak a 18., a 38. és a 46. percben is bravúrt kellett bemutatnia.

A második félidő elején Kalmár Zsolt szerencsés szabadrúgásgóljával nőtt kettőre a magyar előny:

Az 55. percben büntetőt ítéltek Bulgáriának, Lang Ádám bal könyékkel állította meg a támadót, de a videóbíró döntése szerint a 16-oson kívül történt a szabálytalanság, végül csak szabadrúgással jöhettek a hazaiak, veszélytelen volt a lövés.

A 75. percben Nikolics Nemanja góljával eldőlt a továbbjutás kérdése, Hangya beadását fejelte a bal alsóba:

A 77. percben volt egy jó bolgár lövés, azt még fogta Gulácsi, de Georgi Jomov próbálkozása a 89. percben utat talált a hálóba, ezzel szépítettek a bolgárok.

Bulgária-Magyarország Eb-pótselejtezőn 1-3, ha nyerünk Izland ellen hazai pályán novemberben, kint vagyunk az Európa-bajnokságon.