John Brennan úgy vélte, a terrortámadásokról készült vizsgálóbizottsági jelentés nemsokára teljes egészében a nyilvánosság elé kerülhet, így az a 28 oldal is, amelyet még nem oldottak fel a titkosítás alól. A CIA igazgatójának állításai szerint ez tisztázza majd, hogy
a terrortámadásokban sem a szaúdi kormányzat, sem egyes szaúdi tisztségviselők - sem közvetlenül sem közvetve - nem voltak érintettek.
A CIA igazgatója utalt arra is, hogy az úgynevezett 9/11 bizottság (a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokat vizsgáló kétpárti kongresszusi bizottság) nagyon alaposan megvizsgálta a szaúdiak esetleges érintettségére vonatkozó feltételezéseket, de arra a következtetésre jutott, hogy nincs semmiféle arra utaló jel, hogy ez a vád megalapozott volna.
Az Egyesült Államokban régóta folyik a vita arról, vajon a 2002-ben elkészült vizsgálóbizottsági jelentésnek ez a még mindig titkosított 28 oldala tartalmaz-e olyan bizonyítékot, amelynek alapján az áldozatok hozzátartozói kártérítési pert indíthatnának Szaúd-Arábia kormánya ellen.
A szenátus a múlt hónapban elfogadott egy sokat vitatott törvénytervezetet, amely lehetővé tenné e kártérítési perek megindítását. Josh Earnest, a Fehér Ház szóvivője akkor azt mondta, Barack Obama amerikai elnök meg fogja vétózni a javaslatot, mivel az
"megváltoztatná az állami immunitás régóta fennálló nemzetközi jogi előírását".
Rijád már korábban megfenyegette Washingtont: ha érvénybe lépne egy ilyen törvény, Szaúd-Arábia kivonná kötvényeit és pénzeszközeit az Egyesült Államokból. Szaúd-Arábia mindig tagadta, hogy bármiféle módon segítette volna a merényleteket elkövető 19, többségében szaúdi gépeltérítőt.