A 2004-es fejlesztésű indiai program eddig 3 amerikai elnökválasztás végeredményét is helyesen jelezte előre, de a demokrata és republikánus előválasztások végeredményét is eltalálta.
A rendszer a közvélemény-kutatási adatok mellett a közösségi médiában folyó aktivitás vizsgálatán is alapszik: a program a Twitter-es és a Facebook Live-os reakciókat is figyelembe veszi.
A mesterséges intelligencia szerint Donald Trump jelenleg megelőzi Barack Obama 2008-as legjobb, 25 százalékos népszerűségi adatát.
Sanjiv Rai, a program fejlesztője így nyilatkozott az Independentnek:
"Ha Trump veszít, az először cáfolná meg az elmúlt 12 év - amióta istenigazából megindult az internetes párbeszéd - adatfeldolgozási trendjét."
Bár szinte az összes amerikai közvélemény-kutatás Clinton fölényes előnyét mutatja, Rai szerint a demokraták nem ülhetnek nyugodtan a babérjaikon, bár a republikánusokat is figyelmeztette: az előrejelzés nem szentírás.
A fejlesztő szerint a mostani választási küzdelem sajátossága a fokozott közösségimédia-aktivitás, ám ez nem biztos, hogy a valóságban is ugyanolyan intenzitással, vagy ugyanolyan módon érezteti majd a hatását.
Ezeket az adatokat egyébként nehezebben is elemzi a program, ami azért bonyolítja a helyzetet, mert az ebből származó pontatlanságokkal korábban kevésbé kellett számolnia a mesterséges intelligenciának.
Az ABC/Washington Post által készített legújabb kutatás szerint így fest az elnökségért folyó küzdelem jelenlegi állása:
Csak marketingfogás lenne Trump elnökjelöltsége? - Tévécsatornát indíthat a milliárdos
A Huffington Post arról írt, hogy igaznak bizonyulhatnak a hónapok óta lebegtetett pletykák, miszerint a valóságshow-megszállott Trump a kampányban szerzett népszerűségére építve tévécsatornát indíthat. A találgatások szerint a milliárdosnak ezért nem számít, hogy végül ő lesz-e az Egyesült Államok elnöke, vagy sem.