A bejegyzés kordokumentumnak sem utolsó. Ha unokáink majd azt kérdezik, mi is volt ez a Pokémon Go őrület (azért remélem, erre soha nem kerül sor), akkor bőven elég lesz ezt a pár mondatot megmutatni nekik.
Veszélyes vadászat
A virtuális rágcsálók és egyéb lények gyűjtése egyébként sem mindig veszélytelen. Szerdán Guatemalában egy 18 éves fiút agyonlőttek, 17 éves unokatestvérét pedig súlyosan megsebesítették, amikor magánterületre hatoltak be Pokémon Go-zás közben. A szerencsétlenül járt dél-amerikai srác az első halálos áldozata a pár héttel ezelőtt indult őrületnek.
Egy dán pokémonvadász a minap egy szennyvízcsatornában egy
felismerhetetlen holttestet talált.
A rendőrség szerint a hulla már jó ideje ott lehetett, kitéve a szél és az időjárás hatásainak. Sem a nemét, sem a korát nem tudták azonosítani.
Egy helyi portál szerint három szaúdi játékost pedig azért kapcsoltak le a hatóságok, mert vadászat közben egy katonai repülőtérről készítetek fotókat. A Pokémon játékok egyébként eleve
2001 óta be van tiltva az országban.
Az iszlám legelvakultabb irányzatai közé tartozó vahabitizmus elveire épülő királyságban másfél évtizede vallási rendeletet (fatvát) adtak ki, amely szerint a "hithű muszlimok" számára elfogadhatatlanok a rajzfilm nyomán készült játékok, mert azok "egyfajta szerencsejátéknak" minősülnek. A játék Szaúd-Arábiában hivatalosan nem elérhető, ennek ellenére sokaknak mégis sikerült letölteni azt.
Indonéziában csak a rendőrség és a haditengerészet tagjainak tiltották meg a virtuális vadászatot. Boy Rafli Amar rendőrségi szóvivő szerdán elmondta: nem cél, hogy a tisztek függővé váljanak, és a munkájuk helyett a játékba feledkezzenek bele. A haditengerészet biztonsági okokból tiltotta meg a játékot. A politikai és közigazgatási vezetők körében azonban igen népszerű lehet a játék, mert szerdán már külön rendeletben kellett megtiltani a pokémon vadászatot
az elnöki palotában és környékén.
"Ez az elnök hivatala, nem játszótér" - háborgott Bey Mchmuddin, a palota sajtófőnöke.