Az oroszok lehűtötték a gyarmatosító angolokat

"London figyelmébe ajánlom: jelentősen több jogalapja van annak, hogy a Krím Oroszországhoz tartozik, mint annak, hogy a Falkland-szigetek Nagy-Britanniához" - írta a Twitteren Alekszej Puskov, az orosz parlamenti alsóház, az Állami Duma külügyi bizottságának vezetője.
 
Az epés megjegyzéseiről ismert politikus a brit külügyminiszter szavaira reagált, aki nem sokkal korábban elítélte a jogilag Ukrajnához tartozó Krím félsziget "törvénytelen és alaptalan" bekebelezését.
 
"A Falkland-szigetek mindig is Argentínához tartoztak, mint ahogy a Krím is a Szovjetunió része volt" - hangsúlyozta Puskov.
 
Március 16-án volt egy éve, hogy Kijev és a Nyugat megítélése szerint illegitim népszavazást rendeztek oroszbarát erők jelenlétében a Krím Ukrajnától való elszakadásáról. Maga a referendum kiírása az ukrán alkotmányba ütközött, a megszervezése és lebonyolítása alatt ráadásul szerintük tömérdek szabálysértés történt. A helyiek az elszakadást választották. Moszkvában két nappal ezután aláírták a függetlenségét egyoldalúan kikiáltó Krími Köztársaságnak és Szevasztopolnak az Oroszországi Föderációhoz történő csatlakozásáról szóló szerződést.
 
Az argentin kormány szerint a spanyolul Malvin-szigetekként emlegetett szigetcsoportot, amely mintegy 180 éve brit uralom alatt áll, elorozták a dél-amerikai országtól. Buenos Airesnek a szigeteket az 1982-es falklandi háború során sem sikerült megszereznie Londontól. Igaz, a Falkland-szigetek lakosai egy 2013-as népszavazáson elsöprő, 99,8 százalékos többséggel úgy döntöttek, hogy a terület továbbra is Nagy-Britanniához tartozzon.