A bizottság felkérte Mark Zuckerberget, a Facebook elnök-vezérigazgatóját, hogy segítsen feltárni a merénylő, a 29 éves Omar Mateen online-tevékenységét.
A nyilvánosságra hozott Facebook-posztok egyikében a lövöldöző azt írta, hogy
"az igazi muszlimok soha nem fogadják el a nyugati civilizáció mocskos szokásait".
Egy másikban dühösen kikelt az Iszlám Állam nevű terrorszervezet ellen folytatott harc miatt, és az Egyesült Államokat hibáztatta "ártatlan férfiak és nők haláláért".
Közvetlenül a vasárnapra virradóra elkövetett terrorakciója előtt azt írta Facebook-oldalán:
"Amerika és Oroszország hagyja
abba az Iszlám Állam bombázását."
A szenátusi bizottság vezetője, Ron Johnson a Facebook elnök-vezérigazgatójához írt levélben arról tájékoztatta Zuckerberget, hogy öt különböző, a merénylőhöz köthető Facebook-fiókot találtak.
Johnson arról nem kívánt nyilatkozni, hogyan jutott a bizottság az információkhoz, csupán annyit mondott, a munkatársai gyűjtötték össze őket.
A Facebook egyelőre nem kommentálta a levelet.
A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) a közvéleménytől is segítséget kért az ügy hátterének feltárásához. Ron Hopper, az FBI munkatársa szerda esti sajtóértekezletén fordult a nyilvánossághoz:
"szükségünk van a segítségükre, hogy minél teljesebb képet alkothassunk arról, hogy a tettes mit és miért követett el"
- fogalmazott Hopper.
A szövetségiek figyelme egyébként most elsősorban Mateen palesztin gyökerű, de amerikai születésű feleségére, Noor Salmanra irányul.
Azt vizsgálják, hogy milyen - és mekkora - felelőssége van az asszonynak a történtekben, mit tudott pontosan a készülő mészárlásról, és a birtokában lévő információkkal miért nem értesítette a rendőrséget, amiért akár halálra is ítélhetik az asszonyt.
Az FBI közlése szerint a nő teljes mértékben együttműködik a nyomozó szervekkel. Vádat egyelőre nem emeltek az ügyben.