A lapnak nyilatkozó fővárosi ápolónő azt mondta, a szabadságolások is egyre komolyabb nehézségekkel járnak, előfordul, hogy valakit egy-két hétre átkérnek egy másik osztályra helyettesíteni, aztán hónapokra vagy akár fél évre is ott ragad - így próbálják betömni a lyukakat, de valahol mindig hiány lesz.
Az ápolónő név nélkül nyilatkozott, hiszen az egészségügyben dolgozóknak a fenntartók megtiltották, hogy újságírókkal beszéljenek, ellenkező esetben a kirúgásukat kockáztatják.
A lap úgy tudja, több osztályon katasztrofális a helyzet, egy-egy nővér többször csak úgy képes visszakerülni a saját osztályára, ha már felmondással fenyegetőzik.
"Nálunk az intenzív osztályon csak három állandó ápoló van, a többiek helyettesítők vagy külsős alkalmazottak. Ez különösen megterhelő, mert az »állandók« folyamatosan oktatják az újakat is, ami rengeteg pluszenergia. Ezért csalódás, mikor 1-2 hónap után továbbállnak egy másik kórházba" - mesélte a lapnak a nővár, aki szerint minden osztályra azonnal fel lehetne venni négy ápolót.
Nem sokat segít a hétvégéért fizetett pluszpénz sem, a dolgozók ugyanis annyira túlterheltek, hogy többet ér egy szabad hétvége számukra, mint plusz 20 ezer forint. Több olyan ápoló akad, akinek egy hónapban mindössze 4-5 szabadnapja van, a többi napon 12 órát dolgozik.
A budapesti Semmelweis Egyetem honlapján található álláshirdetések szerint 39 ápolót azonnal fel tudnának venni, Győrben pedig akkora a hiány, hogy egy kórházi szárnyat ki is ürítettek.