A Jobbik képviselőiben számos kérdés merült fel, ezeket így sorolták fel:
- Minek köszönhető, hogy a gazdaságilag rendkívül elmaradott megyénkben a mezőgazdasági dolgozók bruttó átlagbére havi 175 ezer forint?
- Hogyan lehet az, hogy bár az önkormányzatok mezőgazdasági munkavégzésre folyamatos start és közmunkaprogram támogatásokat kapnak, az ágazatban alkalmazott munkaerő mégis csupán 3,2 százaléka a teljes alkalmazotti létszámnak?
- A megye mezőgazdasági társas vállalkozásai a kvóta alapú támogatások hány százalékát igénylik és kapják meg, illetve a családi gazdaságok, valódi őstermelők, egyéni vállalkozók mekkora részesedéssel bírnak ebből?
- Milyen a tényleges munkaerő alkalmazása birtoknagyságok szerint, és melyek azok a gazdasági szervezetek, amelyek ezer hektár feletti területeken gazdálkodnak?
- Mi az oka annak, hogy bár a juhágazat 90 százalékban egyéni és családi gazdaságokra épül, az állattartó telepek korszerűsítésében mégis aránytalanul kevés támogatást kapnak?
- Hány külföldi, illetve kettős állampolgár tulajdonol a megyében valamilyen formában termőföldet?
- A tavalyi év során lezajlott állami földárveréseken mennyi bevétele keletkezett az államnak a megyéből?
"Választ nem a Google-tól, hanem a megyei agrárkamara elnökétől vártunk volna! Ha az agrárkamara és szervei a gazdákat szankcionálja a hiányosan dokumentált gazdálkodással kapcsolatban, a saját működéséről kiállított szegénységi bizonyítványért vajon lesznek felelősök?" - tették fel a végső kérdést a felháborodott képviselők.