A jobbikos frakcióvezető-helyettes szerint nem túlzás azt mondani, hogy a 2015-ös év legkardinálisabb kérdése – mármint a magyar nemzeti szuverenitás és a kontinens szuverenitást illetően - az Európai Unió és az Egyesült Államok között kötendő transzatlanti kereskedelmi partnerség.
Gyöngyösi szerint a készülő szerződés nem kizárólag kereskedelemről, gazdasági, pénzügyi kérdésekről szól, azokon lényegesen túlmutat, egy globális hatalmi fellépéssel egyenértékű. Az EU-USA szabadkereskedelmi zóna több lenne, mint gazdasági hegemónia, nyilvánvalóan geopolitikai hatalmat is jelentene.
Mismásolás
Az EU-szkeptikus ellenzéki párt politikusa úgy véli, hogy mint minden nemzetközi vagy gyanús hátterű szerződésnél az Európai Unió most is „mismásol”. Brüsszel próbálja úgy beállítani a szerződést, mint ami 500 millió európai uniós állampolgár javát szolgálja. Egy 2014. májusban napvilágot látott tanulmány kizárólag pozitív színben tünteti fel a TTIP szerződést, ami a munkanélküliség, a szabályok és a korlátok csökkentéséhez és a gazdasági növekedéshez fog kizárólagosan hozzájárulni.
Multi-uralom
Gyöngyösi szerint teljesen egyértelmű, hogy számtalan káros hatása is lenne a szerződésnek, a Jobbik legfőbb kritikája az úgynevezett beruházás-védelmi egyezménynél csúcsosodik ki, ami része lenne a TTIP-nek.
Ez azt jelenti, hogy a nagy multinacionális vállalatok, ha a nyereségérdekük sérül, akkor nemzetállamokat perelhetnek be, ráadásul nem az adott állam igazságszolgáltatásának a keretein belül, hanem profit alapon működő „magánbíróságokon”.
Titkolózás
A Jobbik szerint a teljes átláthatatlanság, a transzparencia hiánya, a zárt ajtók zajló tárgyalás, legalább annyira kritikus pontja a szerződésnek, mint a beruházás-védelmi egyezmény.
Környezetszennyezés
A külpolitikus emlékeztet arra is, hogy Magyarország alaptörvényi szinten védi a génmódosítás-mentes mezőgazdaságot, ezért az EU-n belül is meg kellett küzdeni. Ezzel szemben az USA semmibe veszi a kiotói, a bázeli és a stockholmi egyezményt is, ha pedig Washington kiegyezik Brüsszellel, a jogunk a GMO-mentességre is csorbulni fog. A jobbikosok szerint a USA és a TTIP alárendeli a környezetvédelmi szempontokat, a profitnak.
Az USA és az EU kiegyezése nem csak Magyarország, hanem minden nemzetállam érdekét sérti, a Jobbik Magyarországért Mozgalom ezért határozattan elutasítja azt.