Példaértékű határozatot hozott a Jászberényi Helyi Választási Bizottság (HVB), ugyanis nemcsak azt állapították meg, hogy a térség fideszes országgyűlési képviselője, valamint a város szintén fideszes polgármestere
"valótlan tartalmú tényállításai"
alapján fennáll a jogszabálysértés ténye, de
Ahogy az ismert, hiába győzött az ellenzék által támogatott Budai Lóránt október 13-án, a Fidesz nem volt képes elfogadni a polgármester-választás eredményét, így november 10-én ismét az urnákhoz kell járulnia a jászberényi polgároknak.
A megismételt kampányban a két kormánypárti politikus ugyanakkor azzal állt elő, hogy a megismételt választásokat az ellenzéki csalások miatt kell megtartani - de ez már a HVB-nek is sok volt, és Budai Lóránt érdemi kifogásainak helyt adott.
Az ellenzéki polgármester-jelölt egy városszerte kiszórt szórólapra és egy Facebook-ra feltöltött videóra hivatkozott. Az előbbi kapcsán Budai Lóránt egyrészt felveti, hogy azon nem szerepel sem a kiadó, sem a kiadásért felelős személy, holott azt a vonatkozó törvényi szabályozás előírja, valamint arra is figyelmeztet, hogy a szórólapon az a semmilyen hatóság által ki nem jelentett hazugság áll, hogy az ellenzék képviselői, illetve személyesen ő bement a szavazókörökbe, és ott jogellenesen befolyásolta a választás eredményét.
Forrás: a fideszes Szabó Tamás FB-oldala
A videóval kapcsolatban kifogásolta, hogy a fideszesek azt állították, hogy a Szegedi Ítélőtábla szerint az ellenzék részéről olyan mértékű csalások következtek be, amelyek miatt meg kell ismételni a választásokat - pedig ilyen sem történt a valóságban.
"a szórólap vonatkozásában a jogsértők személye megállapítható, mivel azon Dr. Szabó Tamás és Pócs János neves és aláírása szerepel".
"nem lehet más személyt olyan cselekmény elkövetésével megvádolni, amelyről semmiféle hatósági eljárásában elmarasztaló megállapítás nem született."
"egyes tények elhallgatásával, vagy elferdítésével megkísérlik a választókat megtéveszteni és ezáltal politikai ellenfeleik választási esélyeit csökkenteni".
"azt a téves benyomást keltik, hogy az Ítélőtábla, mint igen magas jogi fórum is a Területi Választási Bizottság döntését jóváhagyta, hogy azzal azonosult, mert azt jóváhagyta, ezért ez az állítás szintén alkalmas a választópolgár megtévesztésére, befolyásolására".