Írásbeli kérdésekkel fordult július 17-én Szabó Timea a Belügyminisztériumhoz a kiskunhalasi járványkórház koronavírus-járvány utáni sorsáról érdeklődve. A Párbeszéd képviselője arról szeretett volna tájékoztatást kapni, hogy mivel ez a kórház egy jól felszerelt intézmény, felmerül a kérdés, milyen sorsot szán neki a kormány, ha véget ér a koronavírus-járvány, és egyébként ennyibe is került ez a jól felszereltség?
Szabó konkrét kérdésekkel fordult a belügyminisztériumhoz, miszerint:
- Mennyibe kerültek a kiskunhalasi járványkórház berendezései?
- Mennyibe került a kiskunhalasi járványkórház megépítése?
- Miért Kiskunhalason épült meg a járványkórház?
- Mi lesz a sorsa a kiskunhalasi járványkórháznak a koronavírus-járvány után?
Ezekre a július 30-án érkezett válaszok akkor is szűkszavúnak bizonyulnának, ha nem ilyen sokrétű kérdéskörrel fordult volna a kérdező a válaszadó felé. A mindösszesen 4 mondatos válaszból annyi derül ki, hogy Magyarország megnyerte az első csatát a koronavírussal szemben, azonban a járvány még nem múlt el, s számítani lehet második hullámra, így szükséges a járványügyi készültség. A válaszok feléhez el is jutottunk.
Mindezek után a harmadik mondat hivatott azt közölni, hogy a konténerkórház a legszigorúbb infektológiai szabályoknak felel meg. A válasz utolsó mondatában pedig a Belügyminisztérium közli: a Járvány Elleni védekezési Alap költségvetése felülről nyitott, az egészségügyi védekezésnek nem lehetnek pénzügyi korlátai.
Talán a megválaszolatlan kérdések korát kezdjük el élni?