Az Országgyűlés külügyi bizottságának alelnöke jelezte: a Jobbik mindent megtesz azért, hogy a kormányt az ügyben számon kérje, és Orbán Viktort is megszólalásra kényszerítse. Jelezte: akár vizsgálóbizottságot is kezdeményezhetnek. Hozzátette: legalább öt miniszter neve bukkant fel közvetve vagy közvetlenül Pharaon üzleti tevékenysége nyomán.
A politikus felidézte: a párt fél évvel ezelőtt kezdett parlamenti szinten és sajtótájékoztatókon foglalkozni Ghaith Pharaonnal, akit elmondása szerint több mint egy évtizede köröz az FBI és az Interpol, és egy francia parlamenti határozat szerint összefüggésbe hozható a terrorizmus finanszírozását segítő pénzügyi műveletekkel. A Forbes 2008-ban a világ tíz legkeresettebb fehérgalléros bűnözője közé sorolta Pharaont, aki a közelmúltban Orbán Viktor telekszomszédja lett.
Ghaith Pharaon szerteágazó üzleti tevékenységében kormányközeli emberek, illetve a miniszterelnök rokonai is felbukkannak
– mondta Gyöngyösi Márton. Példaként említette, hogy a szaúdi üzletember a Külgazdasági és Külügyminisztérium felügyelete alá tartozó Magyar Nemzeti Kereskedőházzal közös export-import céget hozott létre, Prominence Food néven, a volt Postabank-székházat pedig a miniszterelnök veje, Tiborcz István vállalkozásától vette meg. A szaúdi milliárdos kastélyokat és műemlékeket is felvásárolt.
Az ellenzéki politikus azt állította, maffiaszerű segédkezés zajlik Ghaith Pharaon üzleti tevékenységének folytatásához, mely hálózatnak úgy tűnik, hogy Orbán Viktor a feje. A politikus felvetette egyes kormánytagok felelősségét is az ügyben, így Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszterét és Pintér Sándor belügyminiszterét. Gyöngyösi szerint aggasztó, hogy Lázár, aki a hírszerzést felügyeli a sajtóbotrány utáni hetekben is azt mondta, hogy még csak nem is hallott a szaúdi milliárdosról. Pintér rendőrsége pedig elmulasztotta a körözött személy letartóztatását, amire pedig a nemzetközi egyezmények feljogosítják a hatóságokat. Gyöngyösi szavai szerint
nem csak Pharaon jelent nemzetbiztonsági kockázatot, hanem a tevékenységéhez asszisztáló Orbán-kormány adminisztrációja is.
Érdekesség, hogy Pintér Sándornak, a szaúdi nagykövetségnek írt levele szerint, amely nyilvánosságra került: az FBI, illetve az INTERPOL által kiadott körözésekben – amelyek a mai napig érvényben vannak – közel azonos néven, de három eltérő születési dátummal szerepel Pharaon. Emiatt az Alkotmányvédelmi Hivatal többször kérte, hogy a letartóztatás jogalapjának megteremtése érdekében az FBI módosítsa a körözést, és az adatokat egészítsék ki a felszínre került azonossági információval, illetve küldjék meg az érintett személy ujjlenyomatait. Utóbbit elektronikus úton a Hivatal megkapta és az is megerősítésre került, hogy az AH által megadott adatokkal szereplő személy azonos az általuk keresett személlyel, akinek tevékenységéről, esetleg Magyarországra történő beutazásáról az FBI soron kívüli értesítést kért.