A megemlékezésen ott volt Áder János köztársasági elnök, Simicskó István honvédelmi miniszter, Benkő Tibor vezérkari főnök, a diplomáciai testület több tagja, pártok, katonai és állami szervezetek képviselői, valamint a Honvédelmi Minisztérium "KatonaSuli" programjában részt vevő budapesti középiskolák és a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola diákjai és kísérőik.
A nemzeti lobogó felvonását a Himnusz, majd félárbócra eresztését a Szózat kíséretében a 32. Nemzeti Honvéd Díszegység állományába tartozó Honvéd Díszzászlóalj végezte el, a ceremónián közreműködött a Nemzeti Lovas Díszegység is.
Az ünnepség végén a díszzászlóalj tiszteletadása mellett a Magyar takarodó hangjaira felolvasták a tizenhárom aradi vértanú,
- Aulich Lajos,
- Damjanich János,
- Dessewffy Arisztid,
- Kiss Ernő,
- Knézich Károly,
- Láhner (Lahner) György,
- Lázár Vilmos,
- Leiningen-Westerburg Károly,
- Nagysándor József,
- Poeltenberg Ernő,
- Schweidel József,
- Török Ignác
- és Vécsey Károly
- nevét.
Jobbik: a Szabadság tér nem az oroszokról kapta a nevét, hanem az aradi vértanúkról
Sneider: '48 nélkül '56 is más lett volna
"Arad. Talán nincs is olyan tisztességes magyar ember, akinek e település neve hallatán ne azonnal a magyar szabadságharc mártírjai jutnának eszébe. Azok a mártírok, akikre évekig nemhogy emlékezni sem szabadott, de a nevüket is tilos volt kiejteni. Emléküket számos fohász őrzi, de mártíromságuk még Liszt Ferencet is megihlette, aki a kivégzett aradiak iránti fájdalom hatására megrendítő zongoraművet írt" - tette közzé Facebook-oldalán Sneider Tamás, az Országgyűlés és a Jobbik alelnöke.
Mint írta, nélkülük '56 sem pont az lenne ami, hiszen október 6. annyira meghatározta a közgondolkodást, hogy az egyetemisták 16 pontos követelésének egyike október 6-a nemzeti gyásznappá és tanítási szünetté nyilvánítását követelte. A legnagyobb tisztelettel őrizzük emléküket! - közölte az alelnök.