Sáling József kifogásolta, hogy a Munka törvénykönyvének módosítása után a korábbi 100 százalékos vasárnapi pótlékot 50 százalékra csökkentették.
Leszögezte: a szakszervezet
a 100 százalékos pótlék visszaállítását és önkéntes alapú vasárnapi munkavégzést követel,
valamint azt, hogy a pihenőnapok közül legalább kettő vasárnapra essen.
A kereskedelmi dolgozók jelenlegi létszámával, a munkaerő minőségével nem oldható meg a vasárnapi nyitvatartás - mondta Sáling József.
Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke arról beszélt, hogy a kereskedelemben dolgozók többsége minimálbérért, vagy szakmunkás bérminimumért dolgozik, ami a minimálbérért foglalkoztatottak esetében azt jelenti, hogy a
napi 8 óra munkával a megélhetéshez szükséges összeget sem tudják hazavinni.
A rendezvény végén Sáling József és Buday Pálné, a KASZ alelnöke együttesen adták át a Nemzetgazdasági Minisztérium képviselőjének a szakszervezet követeléseit tartalmazó petíciót.
A petícióban a KASZ, a korábban említetteken kívül azt követeli, hogy
a bevásárlóközpontokban dolgozók is legyenek jogosultak vasárnapi pótlékra,
és a munkáltatók biztosítsák a megfelelő létszámot a munkahelyeken.
További igényük az egyműszakos vasárnapi munkavégzés, valamint az, hogy a boltok december 24-én és 31-én legkésőbb délben zárjanak be. Az érdekképviselet követeli, hogy csökkentsék a munkabérre rakódó terheket.
A demonstráció résztvevői "Mise után meccsre mennék!" "Emberek vagyunk, nem bábok!" "Nem kérünk a vasárnapi kényszermunkából!" feliratú táblákat tartottak.
A vasárnapi boltzár visszavonásának bejelentése után a Jobbik alelnöke, Apáti István sajtótájékoztatóján emlékeztetett: pártja javaslata az volt, és továbbra is az, hogy senkit ne lehessen vasárnapi munkára kötelezni, azt csak
szabad akaratából, korrekt bérpótlékot kialkudva
tehesse meg bárki.