A lap névtelenséget kérő forrásai (aktív polgármeseterek, hivatali dolgozók) közül többen is állították, hogy tudják, van egy szándék a Fidesz felsővezetése részéről a választási törvény átírására a helyhatósági választásokra vonatkozóan, különösen, ha kétharmadot szereznek.
Az átalakítás egyik legfőbb, valódi célja az lehet, hogy a településvezetők lehetőleg tényleg mindannyian a Fideszhez köthető emberek legyenek.
Egy korábban kiszivárgott elképzelés szerint a 2000 lélekszámot el nem érő településeken nem lenne választás 2019 őszén. A lap úgy tudja, hogy a számokról még vita van, a legoptimistábbak az 1500 főt valószínűsítik, ugyanakkor egyre többen mondják azt, hogy most már az 5000 főt el nem érő lakosságszámú települések mindegyikére vonatkozna ez a szabály.
Pontosabban lenne választás 2019 őszén az 5000 főt el nem érő településeken is, de csak egyetlen elöljárót választhatna meg a helyi közösség. Vagyis sem polgármestert, sem képviselőket nem választhatnának a jövőben, csak az elöljárót.
Az 5000 főt meghaladó településeken ugyan továbbra is tartanának igazi választást, ám sok köszönet abban sem lenne: Pécsi mintára, amennyiben a lakosok nem megfelelő módon rakják az ikszet (értsd: nem fideszest, vagy függetlennek látszó fideszest szavaznának meg), akkor még mindig bevethető a pécsi minta, vagyis egy irányító-döntéshozó-tanácsadó testületet ültetnének a polgármester nyakába, az ő tagságával, de nem az elnökletével.
A fenti, legrosszabbnak gondolt forgatókönyv mellett vannak más, hasonló, csak valamelyest enyhébbnek szánt tervezetek is: a lap értesülései szerint létezik egy elképzelés arra vonatkozóan is, hogy a francia prefektusi rendszerhez hasonlót vezessenek be hazánkban is. Abban egyfajta ellenőrző szervként, az állam területi képviseletét ellátó testületeket szavazhatnánk meg, amelynek törvényességi felügyeletét még pluszban egy úgynevezett kormányzat által kinevezett prefektus látná el.
Lenne tehát egy helyi, területi önkormányzat, választott testülettel, de önálló végrehajtó szervezet nélkül, a végrehajtó/ellenőrző feladatot pedig a kormány, esetleg a megyei önkormányzat által kinevezett prefektus láthatná el.