Orbán köszönés helyett visszakérdezett a felcsúti játékosoknak, hogy „milyen jó napot?”

A rendező Puskás Akadémia korosztályos csapata megnyerte a 14. Puskás Suzuki Kupát, amelynek pénteki döntőjében 1-0-ra legyőzte a portugál Sporting Lisboa együttesét Felcsúton.

A házigazda klub hetedszer volt döntős a rangos U17-es nemzetközi tornán, amelyen először bizonyult a legjobbnak.

A felnőtt csapat azonban nem teljesített ilyen jól, az idegenbeli 0-3 után ugyanis hazai pályán 2-0-ra kikapott a lett FK Rigas FS-től a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában, így 0-5-ös gólkülönbséggel kiesett.

Természetesen ez érzékenyen érinthette Orbán Viktor miniszterelnököt is, aki személyesen is jelen volt a Puskás Suzuki Kupa döntőjén. A Puskás Akadémia alapítója az M4 Sport kérdésére azt mondta,

„mikor ma köszöntek itt a játékosok nekem, hogy jó napot, mondtam nekik, hogy milyen jó napot, hát csupa rossz napunk van, egy ötössel vert meg bennünket egy lett csapat”