Akadályozzuk meg, hogy az Orbán-kormány kiléptesse a magyar felsőoktatást az EU-ból! - kezdi friss közleményét az ellenzéki párt.
A Jobbik-Konzervatívok rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez, mert vészesen közeleg a határideje annak, hogy a magyar diákok, oktatók és kutatók szeptembertől részt vehessenek az EU-s programokban. Ha nem történik előrelépés, akkor euró százmillióktól esnek el azok a magyar egyetemek, amelyeket úgynevezett „modellváltással” kézi vezérléses alapítványi formába kényszerített a kormány.
Úgy látják:
a „modellváltás” nem csupán az egyetemi autonómiát és az akadémia szabadságot sérti súlyosan, hanem – mint azt a Corvinuson történt vizsgabotrány is mutatja – a korrupciónak is utat nyit.
Mint a konzervatív párt közleményében felhívta a figyelmet: júliusban kellene aláírni azokat a pénzügyi kötelezettségeket, melyek ezen programokba való részvételt lehetővé tennék, az EU szóvivője szerint azonban nincs olyan lényeges előrelépés, ami bizakodásra adna okot. A következő őszi parlamenti ülés tehát már későn van ahhoz, hogy ezeket az EU által kívánt változtatásokat meg lehessen tenni.
A Jobbik-Konzervatívok éppen ezért sürgősen rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez annak érdekében, hogy a magyar diákok, oktatók és kutatók részt vehessenek ezekben a programokban, és az Orbán-kormány ne zárja ki a magyar felsőoktatást az EU-ból.
Normális oktatást, normális Magyarországot! - zárják soraikat.
(Címlapkép: Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyekért felelős tagja sajtótájékoztatót tart a bizottság brüsszeli székházában 2017. november 30-án abból az alkalomból, hogy 30 évvel korábban indult meg az Európai Unió oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramja, az Erasmus. MTI/EPA/Stephanie Lecocq)