Ma Magyarországon miért van szükség politikai kapcsolatokra is ahhoz, hogy valaki egy sportszervezet vezetője legyen? Miért nem elég több éves sportolói, sportvezetői múlt? – tette fel a kérdést Steinmetz Ádám, a Jobbik országgyűlési képviselője csütörtöki, a Facebookon közzétett online tájékoztatójában.
Az olimpiai bajnokként is ismert vízilabdázó Babos Tímea édesapjának, Babos Csabának esetét hozta fel példaként, aki
hárította el a felkérést a teniszszövetség megüresedett elnöki székére.
Mint arról korábban lapunk is beszámolt, távoznia kellett a súlyos anyagi problémákkal küszködő Magyar Tenisz Szövetség éléről Szűcs Lajos fideszes politikusnak.
A selyemzsinór elmaradt, de a fideszes politikusnak távoznia kell a teniszszövetség éléről
Bár úgy tűnt felszámolás alá kerül a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ), Orbán Viktor miniszterelnök megkönyörült a szövetségen, ugyanakkor csak feltételekkel, mivel távoznia kell Szűcs Lajos kormánypárti képviselőnek a szövetség éléről. Még tavaly márciusban írtunk arról, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kérelmet nyújtott be a Közbeszerzési Döntőbizottságnak a Magyar Tenisz Szövetség ellen.
Steinmetz emlékeztet: a Fidesz-kormányok alatt jelentős támogatások áramlottak az egyes sportágakba, aminek ő sportolóként örül, de
mellékhatásként megjelentek a Fideszhez köthető személyek, illetve fideszes politikusok
a sportszervezetek vezetői között.
A sportoló-politikus megjegyzi,
ez már az átkosban sem volt szerethető, s már akkor is ártott a sportnak.
Példaként említette Szűcs Lajos mellett Németh Szilárdot, Kósa Lajost, Kocsis Mátét és Kubatov Gábort is. Feltette a kérdést: miért gondolják ők, hogy értenek a sporthoz? A sportvezetés ugyanis egy külön szakma – mutatott rá. Rossz üzenetnek nevezte, hogy pártpolitikusok állnak egyes sportszövetségek élén, ugyanis – hangsúlyozta – a sportolók, azok szimpatizánsai különféle politikai világnézettel rendelkezhetnek.
Az egészséges versenyszellemmel ellentétesnek nevezte Steinmetz, hogy egy sportszervezet vezetője politikusi minőségében dönthet ugyanennek a sportszervezetnek a támogatásáról vagy ellenfeleinek nem támogatásáról. Ráadásul megingathatja a közbizalmat egy olyan politikus iránt, ha az általa vezetett sportszervezet komoly adósságot halmoz fel – utalt a teniszszövetség körüli anomáliákra Steinmetz.
Az ismert sportoló a Jobbik nevében azt javasolja, ne indulhasson sportszervezet vezetői tisztségéért
- képviselő,
- polgármester,
- kormánytag.
Ugyanis – véli – rossz az üzenete annak, ha a sportot, a szakmát képviselő embereknek attól tartva kell választaniuk, hogy ha a megválasztott vezető esetleg nem fideszes, akkor az adott vagy beígért támogatások elmaradhatnak.
A szakmai döntéseket bízzuk a szakemberekre!
– tette hozzá Steinmetz Ádám.