A 24.hu összegzése alapján a magyar külügyminiszter még a német, az amerikai és az EU-s külügyminisztereknél is többet repült. Az online lap összevetette a Szijjártó Péter repülőútjairól közölt hivatalos adatokat az Egyesült Államok, a Német Szövetségi Köztársaság és más uniós tagállamok külügyminisztereinek programjával.
Szijjártó a vizsgált időszakban (2018 második fele) 61-szer repült, míg például Mike Pompeo volt amerikai külügyminiszter csak 28-szor, Heiko Maas német külügyér pedig 30-szor. A fideszes politikus dán, holland és osztrák kollégáját is magabiztosan előzi
- derült ki Szél Bernadett közadat-igényléséből.
Nemcsak az utazások mennyiségének a tekintetében fedezhetők fel nagy különbségek, hanem az utak módjában is. Mike Pompeo rendszerint több hivatalos látogatást is besűrített pár napos utazásaiba, ezek általában több országot, de volt, hogy több kontinenst is érintettek. A magyar külügyminiszter 61 útjából 54 volt olyan, amikor nem hagyta el Európát, és ezeknek a látogatásoknak a többségéről még az odaút napján haza is jött. Miközben az amerikai külügyminiszter ha elindul Kanadába, onnan meg sem áll Dél-Koreáig vagy Kínáig, addig Szijjártó Péter programjában leginkább egynapos oda-vissza utakat lehet találni.
Míg a magyar külügyminiszter Kazahsztánba is képes elutazni úgy, hogy még aznap elindul visszafelé, addig például a német Heiko Maas programját láthatóan próbálják úgy alakítani, hogy ha elhagyja Európát, akkor akár egyszerre több országot is meglátogasson.
A 24.hu szerint 11 uniós ország külügyminisztériumának írtak levelet. Litvániában például annyira szigorúan veszik a külügyminiszter útjaival kapcsolatos adatokat, hogy nem adták ki azokat, de Ausztriából egy parlamentben elhangzott kérdésre adott válasz alapján küldték el a listát.
Persze nem mindenhol annyira illiberális a demokrácia, mint Magyarországon. Még a kormány által idealizált Donald Trump kormányában sem veszik túl jó néven a luxuskörülmények között bonyolított utazásokat. Tom Price-nak, a Trump kabinet egészségügyi miniszterének azért kellett lemondania még a kinevezése évében, 2017-ben, mert egymillió dollárt (mai árfolyamon nagyjából 310 millió forintot) költöttek az adófizetők pénzéből arra, hogy magánrepülőkkel utazhasson.