Úgy tűnik, van némi alapja azoknak a közvélemény-kutatásoknak, melyek szoros választási eredményeket jósolnak április 3-ra az Egységben Magyarországért nevű összellenzéki együttműködés és a kormánypártok között, ugyanis Orbán Viktor kampánymódszerei is arra utalnak, hogy a miniszterelnök kénytelen a korábbiaknál komolyabban venni a választási kampányt.
E kampány legújabb fejezetében a kormányfő a Győr-Moson-Sopron megyei Kóny községben látogatta meg Tóth Gábor tűzoltót és feleségét, valamint három gyermeküket, mert a család a falusi CSOK-ból újította fel otthonát. A vendégségről videót is feltöltöttek Orbán Viktor közösségi oldalára. A három gyermek ajándékot is kapott a miniszterelnöktől.
Orbán Viktor látogatása persze nem volt önzetlen, valójában két dolgot szolgált:
- Közös képen akart szerepelni egy olyan emberrel – a tűzoltóval –, aki a társadalomban rendkívüli módon elismert személy,
- és emlékeztetni akarta a választókat arra, hogy a kormány családtámogatási rendszere sokakon segített, például egy hős tűzoltón is.
Ezt nem is igazán titkolta a miniszterelnök, hiszen saját maga beszélt arról a videóban, hogy szerinte bevált az összes támogatási forma a családoknál, ezért – és itt egy választási ígéretet hallhattunk - április után, ha a Fidesz megnyeri a választást, a kormány meghosszabbítja, sőt kiegészíti és fel is erősíti a családtámogatásokat.
Egy dologról viszont nem beszélt Orbán Viktor, és ez teljesen független attól, hogy valaki kap-e anyagi támogatást vagy kedvezményes hitelt a családalapítása mellé: ez pedig a tűzoltók fizetése és életpályája.
A nyugodt családi élethez és a kiszámítható, kielégítő egzisztenciához ugyanis nem elegendő a családtámogatási rendszer, ahhoz évtizedes távlatban mérhető, megfelelő jövedelem és munkakörülmény is szükséges.
Jelenleg ugyanis egy átlagos tűzoltó havi nettó fizetése 160-170 ezer forint körül mozog, így a szakszervezetek szerint a legtöbb tűzoltó másodállást kénytelen vállalni, hogy el tudja tartani valahogy a családját.
Ehhez jön még hozzá, hogy Orbán Viktor 2011-ben eltörölte a szolgálati (korkedvezményes) nyugdíjat, így a különösen nehéz fizikai munkát végző, és pszichésen is leterhelt tűzoltók 40-50 évesen lerokkannak ahelyett, hogy a korábbi gyakorlatnak megfelelően nyugdíjba vonulnának és megérnék az idős kort.
Talán nem véletlen, hogy ezekről nem esett szó.