Valódi kártérítést követelnek a Quaestor által kisemmizett családok

A Hold utca és Bank utca sarkán felállított színpadnál a szervezők becslése szerint mintegy 650-en gyűltek össze a törvény betartását követelve. A színpad felett felállított kivetítőn a Quaestor-ügyben megszólaló kormányzati szereplők korábbi nyilatkozataiból összeállított filmet vetítettek, hogy szembesítsék őket ígéreteikkel. 
 
 
A felszólalók arról beszéltek: a céljuk a 32 ezer károsult teljes kártalanítása, valódi kárrendezés 30 millió forintig. Erről elvileg április óta jogszabály rendelkezik. Rogán Antal akkor azt ígérte, a kártalanítási kérelmeket 30 napon belül beadhatják, 30 napon elbírálják, és további 30 napon belül ki is fizetik. Az ígért határidő a napokban jár le, a demonstráció erre akarja figyelmeztetni a kormányt. A kártalanítás finanszírozására szánt alapot a kormány a mai napig nem töltötte fel. Vagyis valójában 
egy fillér sem áll rendelkezésre
a kármentesítésre. 
 
A Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét a jegybank március 10-én függesztette fel részlegesen, és felügyeleti biztost rendelt ki céghez a társaságnál észlelt szabálytalanságok miatt. A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Hruria Kft. 210 milliárd forint vállalati kötvényt bocsátott ki, ebből 150 milliárd forint fiktív kötvénykibocsátás lehet. A kötvényeket a csoport értékpapír-kereskedő cége forgalmazta.
 
A botrány kirobbanása után kiderült, hogy egyes minisztériumok és állami szervek több milliárd forintot vontak ki a Qaestorból a cég összeomlása előtt pár nappal, amikor még elvileg senki sem sejthette, hogy baj lesz. Felvetődött, hogy kormánypárti politikusok a magánvagyonukat is kimenekítették a befektetési alapból. A Jobbik kötelezte saját országgyűlési képviselőit, hogy büntetőjogi felelősségük tudatában nyilatkozzanak arról, hogy tettek-e ilyesmit. A párt a többi parlamenti frakciót is erre szólította fel, ám egyetlen más politikai erő sem volt hajlandó követni a példájukat.