Hosszú Katinka és még kettő

Rövidpályás úszó Európa-bajnokság.

Magyarország jól teljesített a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon, nyolc aranyérem mellett három ezüst- és két bronzérmet szereztünk, ami az éremtábla második helyére volt elég, Oroszország mögött. Ezt úgy sikerült összehozni, hogy öt világbajnoki érmes úszó nem volt ott a csapattal.

Hosszú még mindig nem viccel

Hosszú Katinka hat aranyérmet szerzett, 50, 100 és 200 méter háton, valamint 100, 200 és 400 méter vegyesen is elsőként csapott a célba. Bernek Péter 400 vegyesen, Kapás Boglárka 400 gyorson lett Európa-bajnok.

Érmesek

Bernek Péter és Kapás Boglárka szerzett egy-egy ezüstöt is 400 és 800 gyorson, hozzájuk csatlakozott Verrasztó Evelyn 200 vegyesen. Az örök bronzérmes Kenderesi Tamás 200 pillangón harmadik lett, Gyurta Gergely 400 vegyesével egyetemben.

Összesen 13 érmet szereztünk, így Oroszország mögött és Olaszország előtt a második helyen zártunk az éremtáblán.

Elégedett a kapitány

Sós Csaba, a magyar válogatott szövetségi kapitánya elégedetten értékelte az úszók teljesítményét.

„Nyolc aranyat nem kell magyarázni! Úgy is mondhatjuk, hogy Hosszú plusz kettő. Ez mindenképpen egy jó teljesítmény, mellette még az öt érem szintén. Lehet mindig többre törekedni, és ennél is jobbat szerezni, de két évvel ezelőtt a legerősebb csapattal voltunk kint, most pedig öt olyan úszónk nem volt itt, aki világbajnoki érmes. Ez a szám talán lehetett volna több is.”

Az eredményesség sok mindenen múlik, például Kapás Boglárkának jobban fekszenek a hosszabb távok, mégis úgy alakult, hogy 800-on kikapott, 400-on Európa-bajnok lett. Jobb esélye lett volna 800 gyorson, ha nem az elején kell úsznia a 400 vegyest. 200 pillangón négy döntősünk lehetett volna, de csak ketten mehetnek tovább, így Cseh László és Kenderesi Tamás képviselte Magyarországot, Biczó Bence és Tekauer Márk az idejük ellenére sem úszhatott finálét. Cseh a legjobb idővel jutott tovább, de aznap kétszer úszta a távot, ezért délután már nem volt friss a 32 éves sportoló. Vegyesben továbbra is nagyon erősek vagyunk, négyből, amely olimpiai szám is, hármat megnyertünk.