Ezért van óriási pedagógushiány az országban

Nonszensz: 2018 januárjától egy főiskolát végzett kezdő tanár fizetése mindössze bruttó 2200 forinttal lesz magasabb, mint a garantált bérminimum, így ez a helyzet önmagában hordozza azt, hogy pedagógushiány lesz.

Az Országgyűlés oktatásért is felelős bizottságának jobbikos elnöke közölte, a pártja szerint önálló oktatási minisztériumra lenne szükség vagy legalábbis arra, hogy ne egy óriás minisztérium keretében, kizárólag államtitkári szinten működjön ez a stratégiai ágazat.
    
Dúró Dóra emlékeztetett: 2018 januárjától egy főiskolát végzett kezdő tanár fizetése mindössze bruttó 2200 forinttal lesz magasabb, mint a garantált bérminimum, így ez a helyzet önmagában hordozza azt, hogy pedagógushiány lesz.

És hogy mekkora a probléma:

Hanyatló oktatás - Egy év alatt ötezernél is több pedagógus munkaviszonya szűnt meg

A lap a Pedagógusok Szakszervezetének információira hivatkozva kétségbeejtő adatot közöl: a tavalyi tanévben több mint ötezer tanárnak szűnt meg a munkaviszonya. Mint írják, idén szeptemberben, két héttel az iskolakezdés után a közszféra állásportálján tíz álláshirdetésből nyolc-kilencben pedagógust keresnek. Az összeállítás kiemeli: Magyarország legutóbb 2015-ös PISA-eredmények nyomán szembesülhetett a kormányzati oktatáspolitika teljes csődjével.

Közölte: a Jobbik kormányra kerülve olyan minisztériumi struktúrát fog felállítani, amelyben az oktatás megkapja a méltó helyét, a pedagógusok életpályamodelljét úgy alakítják át, hogy a pedagógusok fizetése elérje a diplomás átlagbért, a szakmai kritériumokat pedig a szakmával egyeztetve, javaslataik figyelembevételével alkotják meg. A pedagógushiány enyhítésére Dúró Dóra azt javasolta, hogy az oktatási kormányzat tegye lehetővé a nyugdíjas pedagógusok visszafoglalkoztatását.