Európa-bajnokság: kiütötte Szerbiát a női vízilabda-válogatott

Papírforma.

A barcelonai Európa-bajnokságot a házigazdák elleni vereséggel kezdte női csapatunk, majd jött a törökök elleni edzőmeccs-jellegű diadal, ma pedig a Szerbia elleni harmadik csoportmeccs.

Az összecsapás előtt rossz hírek érkeztek, kiderült, hogy Gurisatti Gréta orra eltört az előző meccsen, de maszkban végül medencébe szállhatott, viszont a sztori nem ilyen egyszerű.

Gianni Lonzi játékvezető sérülésveszélyre hivatkozva nem engedélyezte a maszk használatát, de a magyar stábtagok nem adták fel, leragasztgatták a maszk éleit, amire a hivatalos bemutatás előtt egy perccel bólintott rá a bíró.

Az erőviszonyokról elég annyit mondanunk, hogy az első negyedben már 9-1 volt a magyar csapatnak, mindenki lőtt gólt, 15 alkalommal is gyakorolhattuk az emberhátrányos szituációkat, most nem sérült meg senki, a vége 23-6.

Csütörtökön a bivalyerős Oroszország jön, az már nem edzőmeccs lesz.

(fotó: Illyés Tibor / MTI)