A McLaren nyerte az ötödik tesztnapot Barcelonában

A Ferrari és a Mercedes is technikai problémákkal küszködött.

A Mercedes látva a Ferrari kiváló teljesítményét azonnal lépett. Az autóra új orrkúp, első szárny, felfüggesztés és továbbfejlesztett padlólemez is felkerült. Lewis Hamilton szorgalmasan pakolta is bele a köröket az alaposan átalakított autóba. A délelőtt folyamán 83 körig jutott.

A Ferrari délelőttje már kevésbé volt ennyire gördülékeny. Charles Leclerc autója a hűtőrendszer meghibásodása miatt több órát állt és csak 29 kört tudott megtenni az első 4 órában. A délelőtti etapot végül az Alfa Romeo autóját vezető Antonio Giovinazzi nyerte meg 1:18.589-es idővel. A legszorgalmasabb Kevin Magnussen volt, aki 84 kört tett meg, mögötte Hamilton 83-mal, míg Nico Hülkenberg 80-cal következett.

Az ebédszünet után 3 csapatnál is változás történt: Hamiltont Valtteri Bottas a Mercedesnél, Hülkenberget Daniel Ricciardo a Renault-nál, míg Leclerc-t Sebastian Vettel váltotta a Ferrarinál.

A Mercedes pilótája, Valtteri Bottas már kevésbé tudott produktív napot teljesíteni. A finn versenyző a bokszból való kivezető körén problémákkal találta szemben magát, az olajnyomással kapcsolatos gondok miatt autója megállt a pályán. Az csapatnál végül úgy döntöttek, kicserélik a motort a W10-es modellben. Bottas csupán 9 kört tudott megtenni. A Ferrari volánjánál Sebastian Vettel ugyanakkor már gond nélkül tudott versenyezni. A négyszeres világbajnok 81 kört tett meg délután.

A nap leggyorsabbja a Mclarenes Lando Norris lett. A második helyen a Red Bull-os Pierre Gasly, míg a harmadikon a Racing Point pilótája, Lance Stroll végzett. A legtöbb kört a Renault versenyautója tett meg, Hülkenberg és Ricciardo együttesen 157 kört pakolt az RS19-be.