A szaúdi légvédelem a rakétát elfogta úgy, hogy az nem okozott károkat - írta az SPA szaúdi hírügynökség. A rakéta pontos típusát nem közölték, azt sem, hogy azt milyen célpontra irányították. Hasonló támadások előfordultak az elmúlt hónapok során.
A szaúdi vezetésű katonai koalíció kijelentette, továbbra is törekszik a fegyvernyugvás fenntartására, nem zárva ki azt, hogy megtorolja a tűzszünet megsértését.
A húszikkal szövetséges Saraf Lokman jemeni tábornok azt mondta, hogy a rakéta, amellyel a délnyugat szaúd-arábiai Hamísz-Musait egyik katonai támaszpontját vették célba, válasz a koalíció korábbi, tucatnyi halottal és sebesülttel járó légicsapására.
Az Irán-barát húszi felkelők és a Szaúd-Arábia által támogatott elűzött jemeni kormány Kuvaitban folytat béketárgyalásokat a háború befejezésére, a humanitárius válság enyhítésére az Arab-félsziget legszegényebb országában. Szaúd-Arábia tavaly március óta bombázza a lázadók területét, és a déli országrészből sikerült is kiszorítania őket. Az ENSZ égisze alatt tűzszünetet léptettek életbe, hogy megkezdődhessenek a béketárgyalások, de a fegyvernyugvást a felek rendszeresen megsértik, egymást vádolva kölcsönösen.
Jemen északi felét az Irán támogatását élvező lázadó síita törzsek és szövetségeseik tartják hatalmukban, míg a déli országrészben az Abed Rabbó Manszúr Hádi vezette, nemzetközileg elismert kormány van uralmon, de csak külső segítséggel tartja fenn magát. A polgárháború 2014-ben robbant ki, amikor az "arab tavasz" folyományaként elűzték Száleh akkori elnököt. A jemeni polgárháborúban létrejött hatalmi vákuum lehetővé tette az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet számára, hogy még jobban megvesse lábát az arab országban.