Antonio Banderas Instagramon köszönt el Andy Vajnától egy közös képpel és a következő szöveggel: „Viszlát, barátom. Köszönök mindent.”
Sylvester Stallone szintén közös képpel jelentkezett Instagramon: „Egy nagyon szomorú nap. Producer Andy Vanya, az ember, aki nélkül nem jöhetett volna létre a Rambo, ma meghalt. IMÁDTAM ennek az embernek a bátorságát, igazi úttörő volt. Akkor is hitt a Rambo sikerében, amikor még senki. Szívem meghasad. Nyugodj békében”
Arnold Schwarzenegger a Twitteren emlékezett: „Andy Vajna kedves barátom volt, és egyben Hollywood egyik forradalmasítója. Bebizonyította, hogy nincs szükség nagy stúdiókra ahhoz, hogy olyan hatalmas filmeket hozzon össze, mint a Terminator 2 vagy a Total Recall. Hatalmas szíve volt, és az egyik legnagylelkűbb ember volt, akit ismerek. Hiányozni fog. Együttérzek a családjával.”
Andy Vajna was a dear friend and a revolutionary force in Hollywood. He proved that you don’t need studios to make huge movies like Terminator 2 or Total Recall. He had a huge heart, and he was one of the most generous guys around. I’ll miss him. My thoughts are with his family.
— Arnold (@Schwarzenegger) 2019. január 20.
Hollywoodtól a Filmalapig - Andy Vajna élete
Vajna András 1956-ban, 12 évesen egyedül menekült el Magyarországról, a Vöröskereszt segítségével Kanadába emigrált, végül az Egyesült Államokban kötött ki, ahol a Kaliforniai Egyetemen tanult, amit diploma előtt félbehagyott, viszont munkát kapott az intézmény mozgókép tanszékén. Saját - sikertelen - fotós vállalkozása után 19 évesen Hongkongban próbált szerencsét, ahol parókakészítő vállalatot alapított, valamint koptatott farmereket is gyártottak, a cég neve Gilda Fashion volt.